Okul Öncesi Öğretmenleri NET-Okul Öncesi-Biz Bu işte Tek Değiliz

Orjinalini görmek için tıklayınız: Eğitim Ödeneği Ne Kadar ve Ne Zaman Yatacak? MEB, eğitim ödeneklerini ne kadar ve ne
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link

Milli Eğitim Bakanlığı her eğitim öğretim yılı başında bilindiği gibi öğretmenlere yeni eğitim yılı ödeneği/kırtasiye yardımı ödemesi gerçekleştiriyor. Peki bu yıl eğitim ödeneği ne kadar olacak ve öğretmenlere ödeme ne zaman yapılacak?  2017-2018 eğitim öğretim yılı için kadrolu öğretmenler 1050 TL eğitim ödeneği alacak. Sözleşmeli öğretmenlere ise 903 TL eğitim ödeneği verilecek. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl MEB sözleşmeli-kadrolu ayrımı yapılmayacağını açıklamış ve aradan 1 yıl geçmesine rağmen hemen her konuda sözleşmeli öğretmenlerin hakları çiğnenmiş ve verilen sözler tutulmamıştır. Dolayısıyla bu konuda da ayrım mevcuttur.

Ödemeler ise il ve ilçelere göre değişiklik gösterecek olsa da Eylül ayının ilk haftasından Ekim ayının sonuna kadar yapılacak. Okullar başladıktan sonra göreve başlayacak öğretmenlere eğitim ödeneğinin %75'i ödenecek.

MEB Personel