Okul Öncesi Öğretmenleri NET-Okul Öncesi-Biz Bu işte Tek Değiliz

Tam Versiyon: 20 bin öğretmen ataması sonuçları açıklandı
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
[/url][url=http://www.ogretmenlerhaber.com/m/ogretmen-atamalari/20-bin-ogretmen-atamasi-bugun-bu-saatte-bu-adresten-aciklanacak-h3505.html#]Öğretmenler Haber: Öğretmenlerin Haber, Bilgi ve Eğlence Kaynağı

[Resim: 20_bin_ogretmen_atamasi_bugun_bu_adreste..._74bc7.jpg]
 Paylaş (0) Paylaş


Tarih: 2016-10-10 11:56:34

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)'nın atamasını yapacağı 20 bin sözleşmeli öğretmen(5 bini dershaneci) için belirlenen takvimin son gününe gelindi. Bakanlık, birazdan 20 bin öğretmenin atamasını yapacak. Atama saati ile ilgili şu an için bir açıklama yok fakat bakanlık öğretmen atamalarını sabah 10-11 ve akşam 5-7 arasında yapmayı tercih ediyor.

 Öğretmen atamaları genellikle bakan ve üst düzey yetkililer, misafirler ve gazetecilerin katılımı ile Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda yapılıyor. Bugün, Milli Eğitim Bakanı Ankara'da olmayacağı için MEB müsteşarı Yusuf Tekin'in katılımı ile bir törenle atamaların yapılacağı bekleniyordu fakat geçtiğimiz gün gelen şehit haberleri dolayısıyla tören yapılmadan atamaların gerçekleşeceği düşünülmektedir.

 Atacak öğretmenler ikametgahlarının bulunduğu ile atanırsa 1 gün içinde, il dışına atanırlarsa 15 gün içinde göreve başlamaları gerekecek. Atama kararnameleri atanılan ilin İl Milli Eğitim Müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecek.

 Atanan öğretmenler kılavuzda istenen 6 adet vesikalık fotoğraf, sağlık raporu, mal bildirimi ve diplomalarını ilgili MEM'e götürerek göreve başlayabilecekler.