Okul Öncesi Öğretmenleri NET-Okul Öncesi-Biz Bu işte Tek Değiliz

Orjinalini görmek için tıklayınız: İMZA KAMPANYASI KATILALIM ARKADAŞLAR
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Bizler yeni nesil öğretmen adaylarıyız bizlere de fırsat tanıyın!

(2014-2016)Mezunları

lütfen linke tıklayarak bir İMZA da sen de katkı sağla   https://t.co/rVSeMWTdZM  

Bizler hayallerimizin peşinden koşan ama EĞİTİM'de  DGS gibi ATANMA gibi engellere takılan yeni nesil öğretmen adaylarıyız.Belli zorluklardan geçerek ön lisans eğitimini zor şartlarda  tamamlamış tamamlamaya çalışmış fakat lisans eğitimine DGS nin kontenjanının sınava giren öğrenci sayısıyla alakası olmayan bir eğitimin içerisindeyiz.YETERLİ KONTENJANIMIZIN OLMADIĞINDAN,SINAV SİSTEMİNİN ZORLUĞUNDAN İKİNCİ ÜÇÜNCÜ ŞANS GİBİ UZAKTAN TAMAMLAMA AÇIKTAN BİTİRME GİBİ ŞANSLARIN BİZE TANINMAMASINDAN BİZLER TÜRKİYEDE ÖĞRETMEN DEĞİL BU EĞİTİM SİSTEMİMİZLE ÖĞRETMENCİLİK OYNUYORUZ.ÖZEL OKULLARDA LİSE ÇIKIŞLI ÖĞRETMENLERLE AYNI ÜCRETİ  ALIYOR .BÜTÜN BİR YIL ATANMAK İÇİN YAŞI DOLAN FAKAT EMEKLİ MAAŞININ YETMEMESİNDEN DOLAYI BİZE YER AÇILMAYAN   ÖĞRETMENLERİN MESLEKLERİNİ EMEKLİ MAAŞLARININ ARTTIRILMASIYLA MESLEKLERİNİ YENİ NESİL ÖĞRETMENLERE BIRAKILMASINI İSTİYORUZ.
Bölüm kontenjanları genelde 1 ile 5 arasında değişmektedir. Sınava giren sayısını hesaba koyarsak büyük bir boşluk ortaya çıkıyor. Eğer biz çabayla Ön Lisans bölümü kazanıp bitirdikten sonra tekrar sınava hazırlanıp bölümü yükseltmeye çalışıyorsak bunun bir karşılığı olmalıdır. Çünkü binlerce Ön Lisans mezunu işsiz bununla birlikte tek çareleri ya DGS ya da KPSS.
2 yıllık ön lisans programını bitiren öğrenciler dönüp arkalarına baktıklarında 0 matematik 0 türkçe hiç bir alt yapı olmadan DGS sınavına girip lisans programına geçmesi beklenmektedir.Ön lisans mezunu birisinin lisans eğitimine geçişi ön lisans programındaki diploma notu esas alınarak aynı sağlıkçılarda olduğu gibi lisans programlarına diploma notu kullanılarak geçişleri sağlanmalıdır.Her geçen yıl DGS sınavına başvuran aday sayısı artmasına rağmen kontenjanlar büyük oranda düşürüldü.İğne deliğinden geçmeye çalışır gibi okumak için mücadele ediyoruz artık buna bi son verilsin kontenjanlar arttırılsın okuma isteğimiz engellenmesin.
ÇOK DEĞİL BİZLERE DE FIRSAT TANINMALI BİZLER LİSANS PROGRAMINA KADAR MESLEĞİNİ LİSELERDEN BU YANA  EN İYİ ŞEKİLDE İÇRA EDERKEN DGS ENGELİNE TAKILARAK ÇOCUK GELİŞİMİ ÖN LİSANS ÖĞRETMEN ADAYLARIYIZ.
-Önlisans Mezunlarına Diploma Notuna Göre Sınavsız Lisans Tamamlama Hakkı Verilsin!
-Önlisans mezunlarına uzaktan yada açık öğretim yoluyla lisans tamamlama hakkı verilsin.
-Önlisans mezunlarına DGS kontenjanları %100 arttırılsın.
-DGS ile  lisans programına geçiş yapanlara burs veya kredi imkanları sağlansın.
-DGS sınav puanları düşürülsün.
-kpss mağdurlarına hakkı olan kadrolar verilsin.
BİZ BU ÜLKENİN ÇOCUKLARIYIZ BİZLERE TÜRKİYEDE ÖNCELİK TANINSIN.
GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİZ.
Ben sadece bir öğretmenim!
Sadece elini değil, onun geleceğini tutuyorsun
Yalnız aklına öğretmiyorsun, kalbine de dokunuyorsun
Sadece gözlerinin yaşlarını silmiyorsun, içindeki ruhu da besliyorsun
Onların ne olacağında senin payın çok büyük
Onlarla bir dakika geçirmiyorsun, ömür boyu sürecek anı oluşturuyorsun
Sen gittikten sonra onlarda yaşayacaksın
Ne muhteşem bir gücün olduğunu aklın hiç bilemeyecek
Bu dünyada etkin hiç bitmeden sürecek, sürecek, sürecek
“Ben sadece bir öğretmenim!” demek mümkün değil,
Sen sözlerin anlatamayacağı kadar büyüksün
Öğrencinin sana bakışında kim olduğunu,
Öğrencinin sana gülümseyişinde ne ifade ettiğini anla
Sadece elini değil, onun geleceğini tutuyorsun
Yalnız aklına öğretmiyorsun, kalbine de dokunuyorsun
Sadece gözlerinin yaşlarını silmiyorsun, içindeki ruhu da besliyorsun
Onların ne olacağında senin payın çok büyük!