Okul Öncesi Öğretmenleri NET-Okul Öncesi-Biz Bu işte Tek Değiliz

Tam Versiyon: AKADEMİ EĞİTİM DANIŞMANLIK
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Cool


DRAMA: Eğitim sisteminde son zamanlarda sıkça rastlanan kavramlardan birisi dramadır. Drama kavramının tarihi 1800’lü yıllara dayanmaktadır. Drama, özellikle günümüz Türkiye’sinde; eğitimlerini canladırmak, dersleri daha ilgi çekici hale getirmek ve yaparak yaşayarak öğrenmeyi sağlamak adına öğretmenlerin özellikle tercih ettiği bir öğretim yöntemi olmuştur. Dramanın, eğitimde özellikle çocuklara yönelik faydaları sayılmayacak kadar çoktur.  


MENTAL ARİTMETİK: Mental Aritmetik Eğitimi, 4-12 yaş grubundaki çocuklar için tasarlanıp geliştirilmiş bir programdır.
 Amacı, her çocukta var olan ancak atıl durumdaki zekâ potansiyelini harekete geçirmek ve kapasitesini artırmaktır. Abaküs yardımıyla önce rakamlar sonra sayılar öğretilir. İşlemler abaküs üzerinde yapıldıktan sonra mental çalışmalarına geçilir. Böylece bellekte, Abaküsün fotoğrafik görünümü yaratılarak hesap yapma işlemine geçilir. Zaten uzun süredir abaküsle çalışma yapmış öğrenciler, sanki beyinlerinde bir Abaküs varmışçasına yine boncuk hareketlerini kullanırlar ve hareket ettirdikleri parmak işaretleriyle işlemi süper bir hız ve doğrulukla sonuca ulaştırırlar.
 
ZEKA OYUNLARI: Eğitimin son derece önemli bir boyuta taşındığı günümüz Türkiye’sinde hızlı, etkili ve aktif öğrenme; zekânın eğitimi ile mümkün olmaktadır. Zeka Oyunlarının önemini kavrayan Milli Eğitim Bakanlığı 2012-2013 öğretim yılında 5.sınıflardan başlamak üzere 5.,6.,7.,8 sınıflarda eğitim öğretim müfredatına koyarak uygulamaya başlamıştır.
 
Aktif Eğitim Danışmanlık, yönetim kurulu başkanı Doç. Dr. A. Halim ULAŞ yönetiminde, Türkiye’de tüm illerde öğretmenlere yönelik olarak;
 
1-DRAMA[A1] [A2] 
2-MENTAL ARİTMETİK
3-ZEKA OYUNLARI
4-ANLAYARAK HIZLI OKUMA
5-BEDENDEN OYUNA MÜZİK VE HAREKET EĞİTİMİ
6-ÖĞRENCİ KOÇLUĞU
7-OYUN TERAPİSİ

8-HAFIZA TEKNİKLERİ
9-MONTESSORİ


Eğitimleri düzenlenmektedir. Aydın/Kuşadası’ nda bu eğitim 25 Temmuz - 31 Temmuz tarihlerinde yapılacaktır. Detaylı bilgi almak isteyenler,
adresinden; www.aktifakademi.orgwww.aktifdrama.com veya 05321323007 
05321133209
no’lu telefonlardan yetkililere ulaşabilirler.

[attachment=851]

 [A1]


 [A2]