Okul Öncesi Öğretmenleri NET-Okul Öncesi-Biz Bu işte Tek Değiliz

Orjinalini görmek için tıklayınız: 5 Basit Okul öncesi Matematik Etkinlikleri
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
5 Basit Okul öncesi Matematik Etkinlikleri

Küçük çocuklar toplama ve çıkarma gibi basit matematiksel işlemleri gerçekleştirmek için edebiliyoruz önce, ilk olarak bir dizi yazılı olduğu şekilde , görsel temsilini bir dizi veya miktar temsil ettiğini anlamak gerekir . Ben bir parça kağıt üzerine yazılmış sayı 5 görürseniz Örneğin, ben 5 kurabiye , 5 elma veya 5 araba öngörülüyor . Birisi 5 kuruş için bana sorarsa , ben onların talebi karşılamak için 5 kuruş saymak biliyorum. Nesneleri bir grup sayma fikri bir okul öncesi çağındaki çocuk için , beton gibi görünüyor olsa da, biz o zaman bir şey belirli bir miktar ile ilişkilidir yazılı sayı ile ilişkili kullandığımız kelimeler ... becerileri çok gerektirdiğini anlamak ! Bu kavramları anlamak için çocuklara öğretilen temel beceri bire -bir yazışma olduğunu.

5-Simple-Preschool-Math-Activities.jpg

Basit Öğrenme Faaliyetleri ile Okul öncesi için Matematik Öğretimi
Biz sürekli sayıları hakkında küçük çocuklara konuşuyor. Biz gibi çocuklar soru sormak "How old are you?" "Sen görüyorsunuz kaç kelebekler?" "Sen, 5 dakika, lütfen bekleyebilir miyim?" "Çocukların çoğu doğal olarak belli bir düzeyde kazanacaklardır hangi sayfa, kitapta vardır?" sorular bu tür soruluyor ve çocukların doğru veya istenilen yanıtları sağlamak için öğretilir bir sayı açısından zengin bir ortamda, yerleştirilen numara duygusu. Veli olarak, biz somut bir miktar, sözlü sağlanan bir kelime ve görsel ifade edilen bir karakter olarak sayıların bir anlayış pekiştirebilir ve bu bir-bir yazışma öğretim gereğidir. Aşağıdaki beş okul öncesi matematik etkinlikleri, genç çocuklara yazılı sayılar, belirli bir miktar nasıl ilişkili temel bir anlayış öğretmek çeşitli şekillerde hedef.

1. Matematik Sıralama ve Sayım Grafik
Bu örnekte, Microsoft Word basit bir grafik oluşturdu. Her biri yukarıda bölümleri ile, alt kısmı boyunca 5 - Ben numaraları 1 yerleştirilir. Çocuk her bölümde nesnelerin (örneğin pompoms, düz mermer, mıknatıslar, vs.) karşılık gelen sayıda yerleştirmek için yönlendirilir. Renge göre sıralama Verilen sayının görsel olarak daha net bir resme oluşturur.

Math-Sorting-and-Counting-Chart.jpg

2. Dondurma Koni Sayaç
Ben Mevsimlik temalar ve eğlenceli okul öncesi el sanatları içinde akademik kavramları entegre keyfini çıkarın. Bu dondurma külahı etkinliği bir yaz tematik ünitenin bir parçası olarak mükemmel olurdu . Sadece koniler ve numara her biri kesip . Farklı renkli kağıt dondurma kaşık doğru sayıda kesip . Çocuk dondurma koni için kepçe karşılık gelen sayıda tutkal var .

Ice-Cream-Cone-Counters-Preschool-Math-Activity.jpg

Aktivite Sayma 3. Balık Figürler
İşte 1-1 yazışma tanıtmak için başka eğlenceli temalı bir yoludur. Balık kesip her bir numarasını yazın . Çocuk her balık noktalar karşılık gelen sayı çizmek gerekir. O ayın teması bağlı herhangi bir cut-out ile yapabilirsiniz . Bazı örnekler bir gömlek bir elma tohumları , tatil ağaç süsleri , ya da düğmeler olurdu. Fikirler için ücretsiz mevsimlik printables bazılarını görebilirsiniz .

Fishy-Figures-Practicing-Numbers-With-Animals.jpg

4. Boru Temizleyici Matematik manipülatifler
Bu büyük bir ince motor aktivitesi yanı sıra bir yazışma etkinliğe biridir. Öğrenciler boru temizleyici boncuk doğru sayıda iplik var . Sayılar flash kartları görünebilir veya daha zorlu aktivite sözlü temin edilebilir. Boncuk yerde kalmak böylece tüp temizleyici başında büküm oluşturmak için unutmayın.

Pipe-Cleaner-Math-Manipulatives-for-Preschoolers.jpg

5. Sayım Kupaları - Görsel Matematik Yardımlar
Bu okula geri için eğlenceli. Bardak önündeki Yeri numaraları ve çocukların bardak içine belirli bir okul arz karşılık gelen sayı (örneğin kurşun kalem , boya kalemleri , tutkal çubukları ) yer var . Ek bir beceri eklemek için , farklı renkli bardak ve nesneleri kullanmak , ve çocuklar renge göre sıralamak ve bardak içine nesneleri karşılık gelen sayıda yere sahip olacaktır .

Sorting-and-Counting-Cups-Preschool-Math.jpg
Bu okul öncesi çağındaki çocuklara bire bir yazışma öğretmek için sadece beş basit fikirler. Onlar herhangi bir aylık konular , temalar , ya da tatil ele değiştirilebilir. Eğer Okulöncesi matematik öğretimi için hangi fikirleri var?
cocuklara yardımcı olcağını düşünüyorum gerçekten hem eğlencelide olur onlar için
yorum için teşekkürler hocam