Okul Öncesi Öğretmenleri NET-Okul Öncesi-Biz Bu işte Tek Değiliz

Tam Versiyon: İngilizce İletişimin Gücü
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
[Resim: 45517b9a8d0a50f70806bb0e459168cb.jpg]

İngilizce öğrenmek için pek çok farklı yol denemiş ancak bu konuda istediği başarıyı elde edememiş kişiler için denenmiş ve kanıtlanmış bir eğitim sistemi olan konusarakogren tamamen başarıya odaklıdır. İngilizce eğitiminin tamamı gramer üzerine olduğunda pratik konuşma becerileri eksik kalırken, sadece konuşma üzerine kurulu eğitim sisteminde de kurallar ortadan kalkar. Her iki durum da pek istenen sonuçlar doğurmaz. Konuşarak öğren sistemi ile telefon ya da skype üzerinden öğretmenler yapılan konuşmalarla pratik konuşma becerisi üzerinde çalışılırken ders öncesi hazırlık çalışmaları ve ders sonrası ödevlerle dilbilgisi konuları da verilmiş olur. Tamamen online olarak gerçekleştirilen sistem bugüne kadar binlerce insana İngilizce öğretmiştir. Denenmiş ve başarılı olduğu görülmüş sistemler üzerinden gitmek İngilizce öğrenmek isteyen adaylara her zaman yararlı olmuştur. Küresel dünyada ortak dil olarak kullanılan İngilizce yaklaşık 2 milyar kişi tarafından okunmakta, yazılmakta ve konuşulmaktadır.

İngilizce eğitim sırasında adayın yapması gerekenler aslında belirlidir. Bir bebeğin dilini konuşmayı nasıl öğrendiği yetişkinlere de örnek olmalı ve yaşanan mekânlar tamamen İngilizceye çevrilmelidir. Evde her maddenin üzerine İngilizce etiket yapıştırmak, yabancı şarkı dinlemek, yabancı basını takip etmek, spor haberlerini uluslararası kanallardan izlemek, ingilizce diziler izlemek ve filmleri de anadilinde seyretmek kurulabilir düzenler arasında yer alır. Başlangıç seviyesinde eğitim alanlara özellikle çizgi filmleri seyretmeleri önerilir. Çünkü bu filmlerde geçen diyaloglar daha basittir ve çocukların anlaması için telaffuzlar çok net olur ve bazen aynı cümle birkaç kez tekrar edilebilir. Orijinal dilinde izlenen filmlerde yine orijinal altyazı seçeneğinin tercih edilmesi de hem takip etmeyi kolaylaştırır hem de bilinmeyen kelimelerin tespit edilmesini sağlar. Sonra da bir sözlük yardımıyla öğrenilen yeni kelimeler üzerinde tekrar yapılarak ezberlenir. Tekrar ve bıkmadan usanmadan tekrar dil eğitiminin en önemli kuralıdır. Yazıldığı gibi okunmayan bir dil olması İngilizceyi zorlaştırmakta ve karmaşıklaştırmaktadır. Genel kuralların olmaması, bazı durumlar için kuralların bozulması ezbere ve pratiğe dayalıdır ve bu sebeple yeni öğrenenleri zorlamaktadır.

Günümüzde blog yazıları her zaman takip edilen bir sosyal medya aracıdır. Blog yazıları ile verilmek istenen mesajlar yerine tam olarak ulaşırken takipçiler tarafından da beğenilerek paylaşılır. Eğitim içerikli blog yazıları ise konu hakkında bilgiler verir ve ufak ayrıntılar sunar. http://konusarakogren.com/blog/ingilizce-sayilar/  yazısında da sayılar, kullanım yerleri, nasıl bir mantık içerisinde ilerledikleri gibi aydınlatıcı konular yer alır. Hızla gelişen teknolojiler yardımıyla online eğitim en çok tercih edilen sistemler arasına girmiştir. Sadece internet üzerinden istenen saat ve yerde işlenebilen programlar sayesinde bugün herkes kendi ihtiyacına uygun seviyede İngilizce öğrenebilmektedir. Amacına uygun hedefleri doğru belirlemiş, kararlı, çalışkan bir öğrencinin yapamayacağı hiçbir şey olmadığı gibi öğrenemeyeceği yabancı dil de yoktur. Kendi dilini öğrenmiş herkes bir diğer dili de öğrenerek başarı ile konuşabilir.

faydalı yazı olmuş teşekkürler